Jaki jest Bóg?

wpis w: 2018, Artykuły, Bóg, Ewangelia | 0

Jedną z podstawowych Bożych cech jest świętość. Boża świętość to cecha mówiąca o tym, jak nieskończenie inny jest Bóg od swojego stworzenia. Jest On nieskończenie bardziej majestatyczny i czysty moralnie.

Wszystkie cechy Boga możemy zobaczyć w Jezusie. W Nim Bóg Ojciec objawił jaki jest. To znaczy, że jeżeli chcemy poznać jaki jest Bóg, to najlepszym sposobem będzie poznanie osoby Jezusa [Jan 14,9]. Całkowitą i przerażającą czystość moralną zobaczył w Jezusie Piotr, dlatego padł mu do kolan [Łk 5,8]. Także apostoł Jan zobaczył Jezusa w pełnym majestacie  i z przerażenia padł mu do nóg [Ap 1,14-17] Takiego sędziego spotka każdy z nas po śmierci [Dz 17,31]

Inną z podstawowych Bożych cech jest miłość. Jest ona na tyle ważna, że apostoł Jan powiedział, że Bóg jest miłością [1 Jana 4,8]. Jednak nie jest to miłość chwilowa wypływająca z emocji. Przeciwnie, jest to miłość przemyślana i zrównoważona, ale również idealna, ponieważ Boga cechuje zarówno miłość jak i świętość.

Zarówno swoją miłość jak i świętość Bóg pokazał w Jezusie Chrystusie, kiedy na krzyżu ukarał Go zamiast nas [Rz 3,25-26]. Bóg tak umiłował ludzi, że posłał swojego jedynego syna, żeby ten umarł za nich [J 3,16], ale jest też tak czysty moralnie, że nie oszczędził Go, kiedy ten przyjął grzech ludzi na siebie [Rz 8,32], Tak wspaniały i przerażający jest Jezus. Jak powiedział C.S. Lewis: „On nie jest oswojonym lwem”.

Jak może uniknąć potępienia ten, który odrzuca tak wielkie zasługi Jezusa i sam próbuje zasłużyć na własne zbawienie? Jest tylko jedna droga do zbawienia i jest nią Jezus Chrystus ukrzyżowany i zmartwychwstały.